Akwarelowa Wenecja

Warsztat rozwojowy organizowany przez Kasię Grysko Listopadowy Projekt i Magdalenę Wesołowską Magdalena Wesołowska Art.

21-25 marca 2023

Wyjazd „Akwarelowa Wenecja” jest zorganizowany z potrzeby stworzenia przestrzeni „oderwanej” od rzeczywistości, z dala od codziennych obowiązków i znanych miejsc.

 
Jest to czas, który chcemy poświęcić sobie i swoim potrzebom oraz wsłuchać się w głos swojej intuicji.
 
Codzienność bywa przytłaczająca. Dobrze to znamy. Niezmienny tryb dnia, ci sami ludzie, te same zadania. Brakuje nam środowiska, które wspierałoby naszą spontaniczność i potrzebę wsłuchania się w siebie. Nawet, gdy mamy godzinkę lub dwie dla siebie, w domu, znajome zapachy i odgłosy wokół nie pozwalają nam zapomnieć o rzeczywistości. Telefon pod ręką, perspektywa obowiązków następnego dnia… wciąż gonimy się z własnymi myślami i nawet, jeśli bardzo chcemy odpuścić, jest to trudne…

Dlatego Wenecja.
Daleko od tego co znasz, do czego jesteś przyzwyczajona. Daleko od ulic, które z pewnością kochasz, ale jednocześnie trochę Cię męczą. Daleko od rytuału codzienności, który z jednej strony jest Twoją bezpieczną przystanią, a z drugiej znakiem niezmienności.

Skoro jednak zainteresowałaś się naszym wyjazdem, to może właśnie zmiana jest ci teraz najbardziej potrzebna..?

Co wydarzy się w Wenecji?

Wszystko, z czego sama zechcesz skorzystać.
My mamy dla Ciebie propozycje, ale tylko od Ciebie zależy, ile zechcesz z tego wziąć i zachować na dłużej…

Przez pełne trzy dni plus wieczór w dniu przylotu i poranek w dniu odlotu zapraszamy Cię do eksplorowania swoich pięknych zasobów. Przeprowadzimy Cię przez wiele spotkań warsztatowych, podczas których będziemy korzystać z narzędzi artystycznych i terapeutyczno-rozwojowych.

Magdalena Wesołowska zaprasza Cię do udziału w warsztatach malowania akwarelami.
To zupełnie nie szkodzi, jeśli do tej pory nigdy nie trzymałaś w ręku pędzla. Ten warsztat nie ma na celu przygotowanie Cię do egzaminu na Akademię Sztuk Pięknych. Jego celem jest zainspirowanie Cię do pracy z wizualizacją poprzez rysunek i malowanie. Magdalena nauczy Cię patrzeć na otaczający Cię świat poprzez interesujące detale architektoniczne, których w Wenecji nie brakuje. Pomoże Ci odnaleźć kolory bajecznych elewacji budynków wzdłuż kanałów, zaprosi cię do poszukiwania światła odbijającego się na powierzchni wody…

Ale to nie wszystko. Jeśli zechcesz popracować intuicyjnie, Magda będzie Twoją przewodniczką w pracy z wodą i farbą na papierze. Bez nadawania kształtów, form, bez przedstawiania. To będzie czas na Twoją osobistą historię, refleksję, emocję, przelaną na papier.

Kasia Grysko przygotuje dla Ciebie przestrzeń ruchu i tańca terapeutycznego i intuicyjnego.
Każdy dzień rozpoczniesz sesją ruchu z uważnością na swój oddech, poszukacie razem takich ruchów, które o poranku są dla Ciebie najbardziej wspierające. Może właśnie w tych eksperymentach z ciałem i ruchem odkryjesz swoją potrzebę porannego tańca? Z kolei wieczorami, po całodniowych zbiorach wrażeń i emocji, będziecie wyciszać się w relaksacyjnym ruchu, do kojącej muzyki, z czułością wobec swoich doświadczeń.

Taniec terapeutyczny i intuicyjny ma na celu ucieleśnienie. Ucieleśnienie to taki stan, w którym wszystko z poziomu głowy przenosisz na poziom ciała. Eksplorujesz swoje potrzeby, myśli, uczucia, właśnie poprzez kontakt z ciałem. Czy wiesz, że ciało zawsze wie pierwsze? Dopiero potem informację o reakcji odczytuje nasz mózg. My będziemy próbowały wyciszyć umysł i oddać sprawiedliwe pierwszeństwo językowi ciała, które zawsze pozostaje w cieniu i jego potrzeby bywają niesłyszalne…

Co poza tym?

Jeśli taka będzie wola grupy, możemy udać się do Palazzo Ducale czyli słynnego Pałacu Dożów. Obcowanie z pięknem sztuki wpływa niezwykle pozytywnie na nasz dobrostan psychiczny, fizyczny i emocjonalny. Według badań osoby, które regularnie dostarczają sobie wrażeń z kontaktu ze sztuką, potrafią skuteczniej się wyciszać w chwilach napięcia stresowego oraz są w stanie odczuwać ulgę nawet przy dolegliwościach somatycznych np. bólu lub dyskomforcie.

Ponadto, obcowanie z klasycznym pięknem wpływa na nasz rozwój mentalny, na aktywność naszej wyobraźni. Jest to stan inspiracji, ale także pozytywnego wpływu o charakterze neurobiologicznym: zapamiętywanie detali, kolorów, utrwalanie historii dzieł sztuki, wspaniale stymuluje komórki nerwowe do aktywności w obszarze np. pamięci.

I w końcu jest to czas zmierzenie się ze swoimi emocjami i obserwację, jak w ciele odczuwam bliskość danego dzieła sztuki? W jaki sposób wpływa na mnie obcowanie z namalowaną sceną? Co we mnie uruchamia? I dlaczego uruchamia? Czemu w reakcji na jeden obraz lub rzeźbę mam ochotę do niego wejść, lub je ożywić, a inne powoduje, że chcę się schować w sobie, albo sprawia, że mam wypieki na twarzy..? Te ciekawe pytania mogą stać się inspiracją do dalszego rozwoju emocjonalnego, który  tak naprawdę jest procesem na całe życie.

Podczas wyjazdu stworzymy swoje pamiętniki-szkicowniki.
Każda uczestniczka otrzyma swój starter pack czyli szkicownik, ołówek, pędzelek. Farby będą wspólne.
Ten pamiętnik-szkicownik może stać się Twoim wszystkim: szkicownikiem, w którym pracujesz nad detalem, książeczką pełną intuicyjnych plam, notatnikiem, tomikiem Twoich wierszy, albumem na znalezione skarby takiej jak serwetka z kawiarni z widokiem na Plac Świętego Marka, albo znaleziony listek lub bilet z autobusu… Wszystko, co zechcesz tam umieścić. To Twój zapis podróży i doświadczeń.

Mam nadzieję, że szczegółowo opisałam ideę naszego wyjazdu.
Informacje organizacyjne takie jak płatności i logistyka są umieszczone w dołączonych grafikach.

Jeśli masz wątpliwości, co do ceny, chcę Cię uspokoić.
To cena bardzo adekwatna do tego, co otrzymasz.

– bilety lotnicze i na przeprawę promem w obie strony (1 bagaż podręczny + duży bagaż 20 kg nadawany)
– ubezpieczenie lotnicze
– noclegi i śniadania w kamienicy w centrum Wenecji (zostało nam ostatnie łóżko małżeńskie więc może warto zabrać ze sobą siostrę, dorosłą córkę, przyjaciółkę, z którą będzie Ci dobrze w tej przestrzeni..?)
– materiały plastyczne

A teraz to najważniejsze:
– 12 spotkań warsztatowych (w tym warsztaty malarskie i warsztaty ruchu i tańca)
– mentoring dwóch trenerek czyli dwa rodzaje warsztatów (poczytasz o nas w dołączonej grafice)

I to, czego nie widać, ale co odczujesz…
Lata zdobywania wykształcenia, doświadczenia, ciągłe szkolenie i praktyka własna osób, które będą Cię prowadzić podczas warsztatów. Ta cena nie dotyczy tylko tych kilku dni. Płacisz nam również za to, że będzie Ci z nami dobrze, że będziesz zaopiekowana i wyjedziesz bogatsza o wspaniałe, nowe doświadczenia.

Mamy nadzieję, że zachęcimy Cię do wspólnej podróży. Kolejne już w przygotowaniu, więc kto wie, może to początek Wędrującego Kręgu Kobiet Twórczych..? Byłoby nam miło widzieć Cię wśród nas.rs to come.