Wiosna.
Przebudzenie.
Ciało. Ruch. Energia.
 
Jeśli czujesz, że to dobry moment na doświadczanie, na ożywienie, na obudzenie się po zimowej drzemce – ten warsztat jest dla Ciebie.
Co będziemy robić?
Popracujemy z ciałem i z ruchem.
Uwolnimy trochę energii życiowej.
A mówiąc po ludzku, roztańczymy się!

 

Bębny! Rytmy! Zabawa!

Obudzone ciało, to obudzony umysł, dlatego w drugiej części spotkania zaprosimy Was do zinterpretowania Waszych doświadczeń w rytmie i w ciele poprzez kolaż. Stworzymy go na płótnie, korzystając z techniki mix media czyli łączenia różnych rozwiązań na jednej powierzchni płótna.
Ten kolaż to rodzaj totemu.
Zwierzę to oczywiście tylko symbol, nie musisz stać się tygrysem, żeby poczuć swoją poruszoną energię 🙂
To może być także mapa Twoich doświadczeń, które wbrew założeniu mogą skierować Cię w znacznie bardziej refleksyjnym kierunku…
To, co najważniejsze podczas tego spotkania to skorzystanie z przestrzeni – dosłownie, dużej przestrzeni sali w Pałacu Kawalera – na spontaniczne poruszanie się w celu ożywienia ciała, poskakania, potrząsania, zabawy. Potraktuj te zaproszenie jak zaproszenie na fajne urodziny z atrakcjami. Niech się dzieje!
 
Inwestycja: 250 zł
W tym:
– wszystkie materiały plastyczne (płótno, farby, akcesoria plastyczne, materiały do tworzenia kolażu)
– kawa/herbata/woda
– drobny poczęstunek
– dwa rodzaje doświadczenia: ruch i taniec oraz kolaż pod przewodnictwem dwóch trenerek
 
Prowadzenie:
𝗞𝗮𝘀𝗶𝗮 𝗚𝗿𝘆𝘀𝗸𝗼
Jestem tancerką i dyplomowaną arteterapeutką.
Od lipca 2021 roku prowadzę swoją działalność jako Listopadowy Projekt, dzięki której realizuję projekty artystyczne i arteterapeutyczne. Poszerzam swoją wiedzę w ramach szkolenia z technik terapii tańcem i analizy ruchu wg Labana w Warszawie. Jestem prezeską Stowarzyszenia Art-Szychta.
Najczęściej można spotkać mnie wśród dzieci, bo właśnie z nimi realizuję najwięcej projektów wychodząc z założenia, że praca z emocjami jest szczególnie ważna tam, gdzie emocje są żywe i prawdziwe, ale jeszcze nie do końca zidentyfikowane i rozumiane. W swojej pracy sięgam do narzędzi arteterapii i choreoterapii. Pracowałam z seniorami, osobami z zaburzeniami psychicznymi i osobami z mniejszości narodowych. W swoich projektach często odnoszę się do relacji ze światem przyrody, ponieważ uznaję bezwarunkowo jego terapeutyczny wpływ na człowieka.
Gdybym żyła w Średniowieczu, pewnie byłabym wagabundą. Wędrowanie z muzyką u boku jest wpisane w moją naturę.”
 
𝗠𝗮𝗴𝗱𝗮𝗹𝗲𝗻𝗮 𝗪𝗲𝘀𝗼ł𝗼𝘄𝘀𝗸𝗮
Malarka, pedagog, inicjatorka działań twórczych Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Malarstwo w pracowni prof. Tadeusza Rusa. Dyplom w 2007 roku. Ukazuje się to przede wszystkim poprzez rytm, intensywność i intensywność kolorów oraz kontrast między nimi. To główne cechy mojego malarstwa, gdzie kolor i zabawa nim są widzialnym spektrum i mogą być użyte w dowolnym czasie i na dowolnej powierzchni, na której tworzę. Malując, tworzę w sobie nową, niewyobrażalną przestrzeń. Emocje mojego wnętrza emanują na płótno. Zabieram odbiorcę i siebie w inne abstrakcyjne światy, by zaznać spokoju, kojących barw emanujących pięknem i pulsujących życiem.
 
Warsztat do kupienia tutaj (liczba miejsc ograniczona):