Dzięki współpracy z Hanną Przybyłą, Dyrektorką GBP w Świerklańcu i wspaniałą przyjaciółką Listopadowego Projektu, wielokrotnie prowadziłam zajęcia dla dzieci w bibliotece.

Zajęcia z elementami kreatywnymi, elementami arteterapii i ruchu są dla dzieci szczególnie istotne w kontekście rozwoju emocjonalnego. Identyfikacja i umiejętność zrozumienia swoich emocji od najmłodszych lat, wzmacnia świadomość i pozwala w starszym wieku adekwatnie reagować na różne sytuacje, odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego te sytuacje się dzieją i dlaczego wywołują tak różne emocje i uczucia.

Wśród zrealizowanych warsztatów znajdował się również warsztat „Skarby w plecaku”:

„Podróżowanie towarzyszy nam przez całe życie. Właściwie można powiedzieć, że nasze życie jest podróżą. Co można przez to rozumieć? Np. narodziny dziecka, są podróżą z brzuszka mamy do świata zewnętrznego. Podróżą można nazwać pierwsze kroki niemowlaka, który próbuje samodzielnie dostać się do chrupka leżącego na drugim końcu pokoju. Podróżą może być trasa do przedszkola, szkoły. Wreszcie podróżujemy w czasie wakacji, w góry, nad morze, albo do innego kraju. Podróżowanie na nogach, w samochodzie, na statku, w samolocie, na rowerze. Ważnym elementem podróży jest odpowiednie przygotowanie się do niej, np. spakowanie torby albo plecaka. Co Ty zabierzesz ze sobą w swoją podróż..?”