...
0
No products in the cart.
Propozycje

Zajęcia stałe

Ruch i taniec terapeutyczny
dla kobiet

Prekursorka tańca terapeutycznego, Anna Halprin, odkryła, że taniec nie musi, a nawet nie powinien być ułożoną choreografią i wyćwiczoną formą, aby przynosić ukojenie i stymulować powrót do dobrostanu fizycznego, psychicznego i emocjonalnego.

W pełnej zgodności z mądrością Anny Halprin, zapraszam na zajęcia z ruchu i tańca terapeutycznego i intuicyjnego.

Nasze spotkania mają charakter procesu i odbywają się w bezpiecznej, wspierającej atmosferze. Zajęcia mają na celu podniesienie świadomości ciała, poszerzenie ekspresji w ruchu poprzez korzystanie z szerokiej przestrzeni i zbliżenie się do ucieleśnienia poprzez techniki terapii tańcem i analizy ruchu wg Labana. Ucieleśnieniem nazywamy drogę i stan, w którym nasze potrzeby i odczucia zaczynają być odbierane z poziomu ciała.

Dzięki spotkaniom przewędrujemy z głowy do ciała i pobędziemy w nim, ucząc się jego języka.

Sesja ruchu i tańca trwa 1,5 h.

Na zajęciach poruszamy się w wygodnym ubraniu (dres, legginsy, bluza i lżejsza koszulka pod spodem) i  w skarpetach lub boso (w zależności od temperatury).
Zachęcam do zaopatrzenia się w butelkę wody.

Projekty
dla dzieci

Kreatywne warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym są pełne niecodziennych doświadczeń.

Poprzez kontakt ze sztuką uczą, bawią i rozwijają potencjał drzemiący w każdym z nas!

Warsztaty „Sztuka i inne sztuczki” to autorski projekt edukacyjno-arteterapeutyczny , którego celem jest zbliżenie do sztuki i elementów kultury, które otaczają nas na co dzień i które warto znać, a także przyglądanie się tym propozycjom poprzez własne emocje: jakie uczucia wzbudza we mnie to co widzę? Co mnie przyciąga? Co odrzuca? Dlaczego tak się dzieje?

Stawianie pytań dotyczących emocji i uczuć w obcowaniu ze sztuką oraz połączenie ich z procesem twórczym w postaci kreatywnych aktywności jest fantastyczną drogą do nawiązania dialogu z dziećmi i zainspirowania ich do przyglądania się swoim uczuciom.

Zajęcia dla dzieci trwają 1-2 h (w zależności od wieku uczestników).

Zajęcia dla grup mogą odbywać się stacjonarnie w siedzibie Listopadowego Projektu lub w przedszkolu/szkole w ramach zajęć z arteterapeutą.

 

Grupa ruchu i tańca
dla seniorów

Grupa ruchu i tańca dla Seniorów jest pełna muzyki i dobrej zabawy!

Podczas zajęć praktykujemy poruszanie się z wykorzystaniem różnych technik tanecznych: elementów tańca klasycznego, jazzu, teatru tańca i wielu innych.

Spotkania służą zainspirowaniu do bycia w ruchu i korzystania z wyobraźni w poszukiwaniu różnych rodzajów ekspresji. Proces ma charakter grupowy, a zatem z założenia skupia się na pracy z drugim człowiekiem.

Uczestnicy i uczestniczki doświadczają rozwijającego ruchu, ale także są zaproszeni do ćwiczenia uważności w relacji z partnerem lub partnerką. Wśród aktywności pojawia się taniec i ruch, ale także elementy relaksacji i stretchingu.

Celem zajęć jest wzmocnienie i pogłębienie świadomości ciała oraz kondycji fizycznej i mentalnej.

Spotkanie trwa 75 min.

Poruszamy się w wygodnym ubraniu, w obuwiu zmiennym lub w skarpetach/boso (w zależności od temperatury). Zachęcam do zaopatrzenia się w butelkę wody.

Wejściówki na zajęcia znajdziesz
w sklepie warsztatowym!

Skip to content Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.